Zlodějka: Epilog

***

Stála nad nehybným, krvácejícím tělem Krále zlodějů a až nyní si plně uvědomila, co vlastně udělala. Upustila dýky – kov zazvonil o kámen – a klopýtavě ustoupila. Adrenalin z ní vyprchal a ona cítila, jak moc je unavená. Všechno ji bolelo a pálilo.

Zvedla hlavu a rozhlédla se kolem sebe. Upíraly se na ni pohledy všech zlodějů přihlížejících předchozímu boji. Zabijí ji? Prolétlo jí hlavou. Neměla zbraně. Stihla by je zvednout včas? Byla unavená. Nedokázala by se ubránit. Pohled jí zalétl k chodbě, kterou sem přišla. Jakou šanci by měla se tam dostat, když se na ni vrhnou? Žádnou, bylo to příliš daleko. Očima přejížděla z jednoho zloděje na druhého – dva osobní strážce Krále zlodějů nikde neviděla, zřejmě vzali nohy na ramena někdy během boje (nebo čekají v úkrytu, až bude procházet kolem, aby to s ní skoncovali). Stále popadala dech, svaly měla napnuté v očekávání dalšího boje. Zloději však udělali něco, co naopak vůbec nečekala.

Muži i ženy postupně poklekli a sklonili hlavy. Ärisse je zcela sledovala zcela zmatená. Klečeli kolem ní s jednou rukou na pravém koleni a vzdávali jí úctu. Chvilku trvalo, než jí došel význam jejich chování. Otočila se kolem své osy. Stála uprostřed kruhu zlodějů, kteří se jí klaněli.

Jeden ze zlodějů vstal a postoupil vpřed. Vykročil k ní a zastavil se těsně před ní. Natáhl k ní ruku. Ärisse si všimla, že v druhé drží železnou tyč s rozžhaveným koncem ve tvaru překřížených dýk a pochopila.

Vyhrála. Porazila jejich krále. Měla teď plné právo nastoupit na jeho místo. Jestli by se ale chtěla stát právoplatnou Královnou zlodějů, musela přijmout jeho znak. Teď by to byl ale její znak.

Pohlédla zloději do očí.

PŘÍSAHA ZLODĚJŮ

Budu krást, ale nebudu zabíjet. Čepel mojí dýky nikdy neprolije zbytečnou krev. Použiji ji jen k sebeobraně, nikdy k zabíjení – nejsem vrah, jsem zloděj

Reklamy

2 komentáře: „Zlodějka: Epilog

  1. Co dodat, bylo to skvělé a já se od toho nemohla odtrhnout. A když už mě okolnosti donutily přerušit čtení, myšlenkami jsem stále byla u příběhu a byla zvědavá, jak se Ärisse zachová. Skvělá práce! :3
    Přesto mám někde pár výtek, rad a postřehů, takže pokud chceš, můžu si k tomu sednout, provést druhé čtení a všechno ti vypsat. :3

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s