Korektura

Čeština je krásný a kreativní jazyk. Je ale také poměrně složitá a (nejen pro cizince) těžká. Jako taková nemá přesně daný slovosled, jako tomu je například u angličtiny nebo němčiny, skloňuje v sedmi pádech a oplývá diakritikou – např. naše české „ř“ (Rotacismus Bohemicus). To a spousta dalších věcí, dělá mnoha lidem potíže nejen při psaní, ale i v běžné mluvě. Mám teď na mysli nespisovnou formu našeho jazyka. I ta je totiž častým problémem. Používáme ji tak běžně, každý den, že někdy už ani nevíme, jak je to správně. Proto jsem se rozhodla nabídnout pomocnou ruku těm, kteří si v tomto směru nejsou příliš jistí nebo váhají při obtížnějších pravidlech českého pravopisu.

Píšete a rádi byste, aby Vaše texty neoplývaly hromadou zbytečných chyb, které čtenáře bijí do očí a mnohdy je od čtení i odradí? Právě pro Vás nabízím možnost korektury, kterou dělám ve svém volném čase a proto, že mě baví.

Pokud máte zájem, ozvěte se mi do komentářů, zpráv na FB blogu nebo na mail (do předmětu zadejte KOREKTURA), napište své jméno nebo pseudonym, v komentářích e-mail, přes který se s vámi poté spojím, žánr a počet stran Vašeho textu ve Wordu.

 

Jak to probíhá?

Po obdržení a schválení Vaší žádosti, začnu na opravě Vašeho textu pracovat co nejdříve to půjde. Myslete na to, že korekturu dělám ve svém volném čase. Objednávky plním postupně, to znamená tak, jak jsou zapsány v pořadníku, který najdete zde, pokud však bude speciální požadavek a korektura bude z nějakého pádného důvodu (prosím o jeho uvedení v dostatečném předstihu, jinak nebude akceptován) velmi pospíchat, jsem ochotna tuto žádost vyřídit předčasně.

Texty, které opravuji, přijímám přes e-mail ve formátu doc., docx. nebo po domluvě i jako soubor PDF. Přijatý text si přečtu, opravím chyby (v případě PDF souboru je vypíši vedle a autor si je bude muset v textu opravit sám) a zpět pošlu jak originální tak i opravený text pro porovnání, mé poznámky k opravám, popř. typy jak se nalezeným chybám pro příště vyhnout a také svůj celkový náhled na text. ZhodnoVýsledek obrázku pro knihytím stylistickou stránku, práci se slovosledem a můj celkový dojem. V posledním případě jde jen o můj názor, nemusíte mu přikládat žádný význam, pokud o něj nestojíte vůbec, napište mi to. U textů, které spadají pod žánry, se kterými nemám dostatečné zkušenosti, toto zhodnocení nedělám, děkuji za pochopení.

V případě jakýchkoli dalších dotazů, se nebojte zeptat.

Aen

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s