Kreslení aneb ÚTĚK PŘED REALITOU

Netvrdím o sobě, že jsem bůhvíjaký umělec. Kreslení je však jedním z mých koníčků. Je to druh relaxace, který je pro mě téměř nenahraditelný. Už ani přesně nevím, kdy se mé dětské malůvky přenesly do vyšších sfér a já začala na papír doopravdy něco tvořit.

Velmi dlouho mé nedodělané práce a prázdné čtvrtky ležely na poličce pod hromadou dalších nevyužívaných věcí a sedal na ně prach. Obrazně řečeno. Tedy, ten prach tam byl, ale nejsem tak krutá, abych kresby nechala trpět na vzduchu a přímém slunečním záření, samozřejmě, že byly bezpečně uloženy v deskách. Potom jsem jednoho dne přemýšlela, co si s sebou ještě vzít na intr a hle! pohled mi padl právě na ony desky. Vzít je znovu do ruky a oprášit prach (vážně bych ho mohla někdy utřít) v sobě mělo jakési magické kouzlo. Náhled dovnitř byl ale mnohem více nabitý emocemi.

Bylo to jako se setkat se starými velmi dobrými přáteli. Procházela jsem jednotlivé kresby a u každé se mi vybavil okamžik, kdy jsem ji kreslila. Abyste pochopili, mám nejraději obyčejnou tužku a gumu. Pastelkami mi to moc nejde a na mokré techniky nejsem už vůbec. Proto nemaluji, ale kreslím a to černobíle se stínováním.

Neříkejte, že něco neumíte, když vás ostatní chválí a je očividné, že máte talent. Je to mrhání slovy a jen tím snižujete své sebevědomí! Když se Vám něco povede, přiznejte si to, nechte ostatní, ať Vás pochválí, přijměte kritiku s nadhledem, ale také si ji vezměte k srdci.

Pocit, když dokončíte něco, na čem pracujete, je nenahraditelný. To vnitřní uspokojení, sebejistota a podle okolností i chuť podělit se o to s ostatními to je prostě něco úžasného. Proto jsem si řekla: Proč by moje laické kresby měly ležet schované v deskách v mém šuplíku? Proč je neukázat světu stejně jako mé povídky? Ano, proč ne? A právě proto vznikla tato rubrika, kde se budete moci pokochat, pochválit a samozřejmě i zkritizovat mé starší i nové výtvory.

Moc se těším na všechny Vaše reakce 🙂

Aen

Reklamy

2 komentáře: „Kreslení aneb ÚTĚK PŘED REALITOU

 1. Já mám ve skříni schovanou krabici, kam dávám už asi pět let všechno, co napíšu nebo nakreslím. Včetně osnov a různých poznámek, které píšu v podstatě kamkoliv. Chápu, jak ses musela cítit, já se vždycky jen směju, když se snažím procházet svá veledíla… Každopádně se na všechny články do této nové rubriky těším!
  Doufám, že pokus o komentář napodruhé vyjde! 😀 Stejně mi ale přijde, že už to není ono…

  To se mi líbí

  • Já mám ještě desky, kam také dávám veškeré své úryvky napsané v ruce. Občas, když si to zpětně čtu, se také směji. Ale nejraději mám svůj notýsek, kam si zapisuji veškeré poznámky a nápady, prostě všechno, co mi přijde na mysl a mohlo by se hodit.
   Děkuji, další kresby přibudou jistě brzy 🙂

   To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s